شنبه 4 اسفند 1397 - 18 جمادى الثانية 1440 - 23 فوریه 2019
 سایت های مرتبط
آمار سايت
امروز : 10
ديروز : 22
ماه : 93
استاد علی روحی علمداری


علی روحی علمداری فرزند حیدر در بیستم فروردین سال 1323 هجری شمسی در محله قدمگاه علمدار جلفا درخانه ای محقر دیده به جهان گشود. پدر ومادر از نعمت خواندن و نوشتن محروم بودند شاعر در مهرماه سال 1331 درست 8 سالگی به محیط مقدس دبستان قدم می گذارد و تحصیلات ابتدایی و اول دبیرستان را در دبستان اصل چهار علمدار و دبیرستان نظامی علمدار به پایان می رساند و سپس برای ادامه تحصیل به دبیرستان دارالفنون تهران می رود.

در دبیرستان ، معلم ادبیات ایشان جناب دکتر محمود شرف آزاد شاعر معاصر با تخلص م . آزاد می باشد که خلق و رفتار و اشعار ایشان در روحیه استاد روحی تحول شگرفی ایجاد میکند.
در سال 1345 به خدمت سپاه دانش می رود وبعد از اتمام دوران خدمت به استخدام اداره آموزش و پرورش درمی آید و در مدراس شهرستان بابل مشغول تدریس می شود . بعد از سه سال وارد دانشسرای راهنمایی ساری می شود و در رشته زبان انگلیسی موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم نائل میشود سپس در سال 1352 در دانشگاه تربیت معلم تهران پذیرفته شده و در رشته مشاوره و راهنمایی مدرک کارشناسی را دریافت می کند. از سال 1355 به آموزش و پرورش شهرستان جلفا منتقل و تا سن بازنشستگی به عنوان مشاور و راهنما و دبیر ادبیات در دبیرستانهای جلفا و هادیشهر انجام وظیفه می نماید.
استاد استعداد ادبی خود را در معرفی هر چه بیشتر شهرستان و منطقه آذربایجان به کار برده است. و با سرودن قصیده هایی در وصف منطقه و بزرگان شهرستان به هر دو زبان فارسی و ترکی آذری دین خود را به این آب وخاک ادا نموده است . استاد در آخرین لحظات عمرش در خدمت دانش آموزان و دانشجویان و فرهنگ دوستان و مردم آذربایجان بود و از هیچ کمک و راهنمایی در جهت فرهنگ و ادب منطقه دریغ ننموده است.
نوشته شده در   شنبه 23 آذر 1392  ساعت  14   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید